فریاد فلسطین

بانک کتاب مقاله عکس صدا فیلم با موضوعیت صهیونیسم ‘یهود ‘فلسطین و مقاومت اسلامی

روز قدس در کلام امام خمینی (ره)

صحيفه نور    ج‏15ص     61    پيام به مسلمانان ايران و جهان در روز جهانى قدس(بيدارباش به مسلمين)

"«  آزادى قدس شريف و فلسطين را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ننگ سلطه صهيونيسم، تفاله امريكا را از دامن خود بزدايند و روز قدس را زنده نگه دارند. اميد است با زنده نگه داشتن اين روز، بى تفاوتيها زايل شود و غفلتها مرتفع گردد. و با قيام ملتهاى شريف، بعضى از سران خائن را كه به رغم مسلمانان و اسلام، دست در دست اسرائيل و چشم به فرمان امريكا برخلاف مصالح مسلمين به زندگانى سياسى ننگين خود و به زندگى جنايت بار خويش ادامه مى‏دهند، از صحنه خارج و در گورستان تاريخ مدفون نمايند. حكام غاصبى كه در جنگ بين كفارى چون اسرائيل و صدام با مسلمين، طرف كفار را گرفته و به اسلام و مسلمين ضربه وارد مى‏كنند، از صحنه اسلام بايد خارج شوند و از حكومت بر مسلمين بايد بر كنار گردند.»"

صحيفه نور    ج‏15    ص 60    پيام به مسلمانان ايران و جهان در روز جهانى قدس(بيدارباش به مسلمين)

"« تا كى بايد قدس‏ شما در زير چكمه تفاله‏هاى امريكا، اسرائيل غاصب پايكوب شود؟ تا كى سرزمين قدس، فلسطين، لبنان و مسلمانان مظلوم آن ديار در زير سلطه جنايتكاران به سر برند و شما تماشاچى باشيد، و بعض حكام خائن شما آتش بيار آنان باشند؟ تا كى قريب يك ميليارد مسلمان در جهان و قريب صد ميليون عرب با كشورهاى وسيع و ذخاير بى‏پايان، شاهد چپاولگريهاى شرق و غرب و ستمگريها و قتل عامهاى غيرانسانى آنان و تفاله‏هاى آنان باشند؟ تا كى تحمل جنايات وحشتناك بر برادران افغانستان و لبنان را نموده و به نداى آنان جواب نمى‏دهند؟ تا كى به جاى مقابله با دشمنان اسلام و براى نجات قدس از اسلحه گرم و قدرت نظامى و الهى غفلت نموده و با كارهاى سياسى و برخوردهاى سازشكارانه با ابرقدرتها وقت گذرانده و به اسرائيل مهلت جنايتهاى بى‏امان داده و شاهد قتل عامها بايد بود؟ آيا سران قوم نمى‏دانند و نديده‏اند كه مذاكرات سياسى با سياستمداران قدرتمند و جنايتكاران تاريخ، قدس و فلسطين و لبنان را نجات نخواهد داد و هر روز بر جنايات و ستمگريها افزوده خواهد شد؟ بايد براى آزادى قدس از مسلسلهاى متكى بر ايمان و قدرت اسلام استفاده و بازيهاى سياسى را كه از آن بوى سازشكارى و راضى نگه داشتن ابرقدرتها به مشام مى‏رسد كنار گذاشت. بايد ملتهاى مسلمان خصوصاً ملت فلسطين و لبنان، كسانى را كه با مانورهاى سياسى وقت گذرانى مى‏كنند، تنبه نموده و زير بار بازيهاى سياسى كه نتيجه‏اى جز زيان و ضرر براى ملت مظلوم ندارد نروند. تا كى اسطوره‏هاى دروغين شرق و غرب، مسلمانان قدرتمند را مسحور نموده و بوقهاى تبليغاتى ميان تهى، آنان را وحشتزده مى‏نمايد؟»"

صحيفه نور    ج‏15   ص  59    پيام به مسلمانان ايران و جهان در روز جهانى قدس(بيدارباش به مسلمين)

"« روز قدس كه همجوار شب قدر است لازم است كه در بين مسلمانان احيا شود و مبدأ بيدارى و هوشيارى آنان باشد، و از غفلتهايى كه در طول تاريخ خصوصاً سده‏هاى اخير شده است بيرون آيند تا آن روز هوشيارى و بيدارى از دهها سال ابرقدرتها و منافقان جهان والاتر باشد، و مسلمانان جهان مقدرات خود را خود به دست قدرت خود پى ريزى و پايه گذارى كنند. در شب قدر، مسلمانان با شب زنده دارى و مناجات خود از قيد بندگى غيرخداى تعالى كه شياطين جن و انسند، رها شده و به عبوديت خداوند در مى‏آيند، و در روز قدس كه آخرين روزهاى شهراللَّه اعظم است، سزاوار است كه مسلمانان جهان از قيد اسارت و بردگى شياطين بزرگ و ابرقدرتها رها شده و به قدرت لايزال اللَّه بپيوندند و دست جنايتكاران تاريخ را از كشورهاى مستضعفان قطع و رشته طمع آنان را بگسلانند.»

صحيفه نور    ج‏13    81    ترغيب مسلمانان جهان به اتحاد بر عليه اسرائيل .....  ص : 80

"«مسلمانها روز قدس را بزرگ بشمارند و در همه ممالك اسلامى، در روز قدس، در روز جمعه آخر ماه مبارك، تظاهر كنند، مجالس داشته باشند، محافل داشته باشند، مسجد داشته باشند، در مساجد فرياد بزنند. وقتى يك ميليارد جمعيت فرياد كرد، اسرائيل نمى‏تواند، از همان فريادش مى‏ترسد. اگر همه مسلمينى كه در دنيا الآن هستند، كه قريب يك ميليارد هستند، اگر در روز قدس، همه بيرون بيايند از خانه، فرياد بكنند «مرگ بر امريكا» و «مرگ بر اسرائيل» و «مرگ بر شوروى»، همين قول «مرگ برشوروى» براى آنها مرگ مى‏آورد. جمعيتشان يك ميليارد، ذخايرشان اين همه زياد كه همه دولتها محتاج به ذخاير شما هستند. مع ذلك، شما را وادار مى‏كنند با هم مختلف باشيد، اختلاف كنيد و ذخايرتان را ما ببريم و هيچ كدام صحبت نكنيد."»

صحيفه نور    ج‏13    79    روز قدس، روز قيام مسلمانان عليه مفسدين .....  ص : 78

"«بايد آقايان توجه كنند، تمام مسلمين توجه بكنند. روز قدس روزى است كه بايد تمام ملتهاى اسلام با هم توجه بكنند و اين روز را زنده نگه دارند. اگر يك هياهويى از تمام ملتهاى مسلمين بلند بشود، روز جمعه آخر ماه مبارك، كه روز قدس است، همه ملتها قيام بكنند- همان كه حالا همان تظاهرات، همان راهپيمايى‏ها را بكنند- اين مقدمه مى‏شود از براى اينكه ان شاء اللَّه جلوى اين مفسدين را ما بگيريم و كلك اينها از بلاد اسلام كنده بشود. ما، هى سست مى‏گيريم، مسلمانها هى سست مى‏گيرند، ملتها بى‏طرف مى‏مانند، كم قيام مى‏كنند و نهضت مى‏كنند، كم تظاهر مى‏كنند راجع به اين امور. اسرائيل وقتى كه ديد ملتها با هم مخالف هستند و دولت مصر هم، كه همراه اوست، برادر است و عراق هم كه با اينها برادر است، وقتى اين چيزها را ديد، هى قدم قدم پيش مى‏رود. و شما مطمئن باشيد كه اگر سست بگيريد، اينها تا فرات‏مى‏خواهند بروند. اينها همه اينجا را ملك خودشان مى‏گويند هست.

شما بايد محكم بايستيد در مقابل اينها و چنانچه مسلمين- ملتهاى مسلم- بايستند در مقابل اينها، و اگر دولتهايشان بخواهند مخالفت كنند، مشت توى دهنشان بزنند چنانكه ايران مشت در دهن محمدرضا زد. محمدرضا از همه دولتهاى مسلمين، از همه آنها قويتر بود، و از همه آنها پشتوانه‏اش بيشتر بود، مع ذلك، ملت ما قيام كرد و اسلام را وجهه نظر خودش قرار داد، و «اللَّه اكبر» را فرياد كشيد و اين قدرت را از بين برد و قدرتهاى ديگر را هم، و تا آخر هم همه قدرتها اگر روى هم باشند، نمى‏توانند آسيب به يك همچو ملتى برسانند."»

صحيفه نور    ج‏13    73    ضرورت بيدارى و قيام ملتها در قبال جنايات قدرتها .....  ص : 72

"«روز قدس را بايد مسلمانها زنده نگه دارند. من كراراً راجع به طمعهاى اسرائيل تنبّه داده‏ام كه اسرائيل اينطور نيست كه اكتفا كند به آن زمينهايى كه غصب كرده است. حالا ديديد كه پايتخت خودش را در قدس قرار داده است و تمام اين چيزهايى كه از امريكا و از طرفدارهاى حقوق بشر و از اين محافل و مجالسى كه در خارج هست، اينها تمام يك شعرهاى غير موزون است و لهذا، مى‏بينيد كه انكار مى‏كنند و اسرائيل هيچ اعتنا نمى‏كند.

تنبّه مى‏دهند، اسرائيل آنها را محكوم مى‏كند. اين براى آن است كه مسئله، مسئله جدّى نيست. اينطور نيست كه امريكا جدّاً مخالف باشد با اينكه پايتخت اسرائيل در قدس باشد و مع ذلك اسرائيل بتواند يك همچو كارى بكند. اينها همه يك مانورهايى است كه مى‏دهند. يا مثلًا، مجالس حقوق بشر و مجالس ديگرى كه از همين ابواب هست در آنجا، در آن ممالك هست، اينها همه دستشان توى هم است و براى چاپيدن ما مسلمين و كسانى كه در آسيا، در افريقا، در آنجاها هستند، و مع الأسف، مسلمين متنبّه نمى‏شوند.

ملتها بايد خودشان راجع به اين مسائل قيام كنند. براى اينكه دولتها هم غالباً- الّا كمى اگر باشد- آنها هم دستشان با همان ابر قدرتها توى هم است و لهذا، مى‏بينيد كه اينطور جناياتى كه از امريكا واقع مى‏شود، مسلمانها- يعنى، دولتهاى اسلامى- هيچ از خودشان يك گرايشى نشان نمى‏دهند. گاهى هم اگر يكى‏شان يك چيزى بگويد، يك حرفى‏است، بيش از يك حرف نيست‏."»

صحيفه نور    ج‏9    279    شكست ناپذيرى اسلام .....  ص : 278

"« روز قدس روزى است كه ما خواهيم فهميد چه اشخاصى و چه رژيمهايى با توطئه گرهاى بين المللى موافقت دارند و با اسلام مخالفت. آنهايى كه شركت ندارند مخالف با اسلام هستند، و موافق با اسرائيل. و آنهايى كه شركت كردند، متعهد هستند و موافق با اسلام و مخالف با دشمنان اسلام- كه در رأس آنها امريكا و اسرائيل است. روز امتياز حق از باطل است، روز جدايى حق و باطل است."»


صحيفه نور، ج‏16، ص: 192و 191موضوع: اهميت قدس شريف و لزوم مبارزه با اشغالگران قدس

"« مسئله قدس يك مسئله شخصى نيست، و يك مسئله مخصوص به يك كشور و يا يك مسئله مخصوص به مسلمين جهان در عصر حاضر نيست، بلكه حادثه‏اى است براى موحدين جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آينده، از روزى كه مسجد الاقصى‏ پى ريزى شد تا آنگاه كه اين سياره در نظام هستى در گردش است. و چه دردناك است براى مسلمانان جهان در عصر حاضر كه با داشتن آن همه امكانات مادى و معنوى، در مرئى‏و منظر آنان به پيشگاه خداوند متعال و رسولان عاليقدرش اينچنين جسارت واقع شود، آن هم از يك مشت اوباش جنايتكار. و چه ننگ است براى دولتهاى اسلامى كه با در دست داشتن شريان حياتى ابرقدرتهاى جهان بنشينند و تماشاگر باشند كه امريكا ابرجنايتكار تاريخ، يك عنصر فاسد بى‏ارزش را در مقابل آنان علم كند و با عده‏اى ناچيز عبادتگاه مقدس و قبله گاه اول آنان را از آنان غصب نموده و با كمال وقاحت در مقابل همه آنان قدرت نمايى كند. و چه شرم‏آور است سكوت در مقابل اين فاجعه بزرگ تاريخ. و چه زيبابود كه بلندگوهاى مسجدالاقصى‏ از همان روز كه اسرائيل اين عنصر خبيث دست به كار اين جنايت عظيم شده بود، به صدا در مى‏آمدند. اكنون كه مسلمانان انقلابى و شجاع فلسطين با همتى عالى و با آواى الهى از معراجگاه رسول‏ختمى- صلى اللَّه عليه و آله و سلم- خروش بر آورده و مسلمانان را به قيام و وحدت دعوت نموده‏اند و درمقابل كفر جهانى نهضت نموده‏اند، با كدام عذر در مقابل خداوند قادر و وجدان بيدار انسانى مى‏توان در اين امر اسلامى بى‏تفاوت بود؟ اكنون كه خون جوانان عزيز فلسطين ديوارهاى مسجد قدس را رنگين كرده است و در مقابل مطالبه حق مشروعشان از مشتى دغلباز، با مسلسل جواب شنيده‏اند، براى مسلمانان غيرتمند عار نيست كه به نداى مظلومانه آنان جواب ندهند و همدردى خود را با آنان اظهار نكنند؟ باشد كه فرياد همدردى آنان دولتها را بيدار كند كه از قدر ت عظيم اسلامى استفاده كرده و دست امريكاى جهانخوار، اين جنايتكار تاريخ راكه از آن طرف درياها به پشتيبانى ستمگران، دست پليد اسرائيل را مى‏فشارد قطع كنند و خود و ملتهاى مظلوم جهان رانجات دهند.»

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۸۹ساعت 11:48  توسط   |